Visa tiesa apie sūrius su Pauliumi Ruškiu

Visa tiesa apie sūrius su Pauliumi Ruškiu

Žiūrėti laidą
Sūriai ir pieno gaminiai Kietieji sūriai

Sūris Gruyere

Savito sviestinio, vaisių ir karamelės skonio bei puikaus aromato sūris. 49 % riebumo sūrio masė yra šviesios dramblio kaulo spalvos, o tekstūra minkšta, tačiau tvirta. Šis puikus sūris gaminamas iš nepasterizuoto karvių pieno ir brandinamas ne mažiau kaip 6 mėnesius.

Kilmės šalis

Šveicarija

Brandinimo trukmė

6 mėn.

Pieno rūšis

karvių pienas

Sertifikatas

PDO

Sertifikatai

PDO, PGI ir TSG sertifikatus parengė Europos Sąjunga siekiant paskatinti žemės ūkio produkcijos gamybą, apsaugoti produktų pavadinimus nuo imitacijos bei suteikti vartotojui informacijos apie unikalias konkretaus produkto savybes. Tokios klasifikacijos dėka galite būti tikri, kad produktas, turintis vieną iš šių autentiškumo ženklinimų, yra kokybiškas bei atitinka savo kilmę.

PDO

Protected designation of origin

Apima žemės ūkio produktus, kurie pagaminti, apdoroti ir paruošti tam tikroje geografinėje teritorijoje, naudojant pripažintas žinias.

Sertifikatai
pagal šalis

Prancūzija

53 PDO, 33 PGI

Italija

81 PDO, 26 PGI

Ispanija

35 PDO, 18 PGI

Jungtinė Karalystė

10 PDO, 13 PGI

Nyderlandai

4 PDO, 3 PGI

Vokietija

6 PDO, 25 PGI

Austrija

9 PDO, 2 PGI

Danija

4 PGI

Istorija ir išskirtinumas

Griujeris - tai kietasis šveicariškas sūris, kuris jau nuo XII a. pagal tradicinį receptą yra gaminamas Griujerio regione Friburgo kantone. Griujeris yra ženklinamas A.O.C (ptranc. “appellation d'origine controlee”, angl. PDO -“protected designation of origin”, liet. kontroliuojama kilmė) ženklu, kas leidžia puoselėti geriausias šio sūrio savybes, atsirandančias dėl specifinių gamybos metodų, kurie pagal AOC reikalavimus, atitinka tradicinį iš kartos į kartą perduodamą senąjį receptą.

Geriausiai tinka su

Maistas

Šveicariškas sūrio fondiu. Tarkuotas ant keptų daržovių, kitų karštų patiekalų.

Gėrimai

Lengvas vaisinis vynas arba Cabernet Sauvignon, Merlot vynai.